Polsko zdvojnásobí kapacitu plovoucího terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG), jehož výstavbu chystá na moři blízko Gdaňsku. Řekla to ministryně životního prostředí Anna Moskwová, podle které si rozšíření tohoto zařízení vyžádala rostoucí poptávka po dovozu plynu v České republice a dalších zemích v regionu střední Evropy. Informovala o tom dnes agentura PAP.
Polsko i kvůli vysoké poptávce z Česka zdvojnásobí kapacitu terminálu na LNG
6. června 2022 14:15
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/plyn/polsko-i-kvuli-vysoke-poptavce-z-ceska-zdvojnasobi-kapacitu-terminalu-na-lng
Zdroj: OEnergetice.cz