Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vložilo do připomínkového řízení návrh zákona, kterým by měla zavést slibovaný takzvaný úsporný tarif na energie. Přesnou podobu úsporného tarifu zákon neupravuje, bude stanovena nařízením vlády. Energie bude stát dotovat prostřednictvím Operátora trhu s elektřinou (OTE). Vyplývá to z vládních dokumentů.
Stát bude energie dotovat přes operátora trhu, výši příspěvku určí vláda
16. června 2022 19:00
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/energetika-v-cr/stat-bude-energie-dotovat-pres-operatora-trhu-vysi-prispevku-urci-vlada
Zdroj: OEnergetice.cz