Obchodníci s plynem, kteří nevyužijí svou rezervovanou kapacitu v zásobnících plynu v požadovaném minimálním množství budou moci o část této kapacity přijít. Počítá s tím novela energetického zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad. Zákon má přispět k naplněnosti zásobníků a tím posílit energetickou bezpečnost Česka.
Zeman podepsal zpřísnění podmínek pro udržení kapacity v zásobnících plynu
22. června 2022 18:45
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/energetika-v-cr/zeman-podepsal-zprisneni-podminek-pro-udrzeni-kapacity-v-zasobnicich-plynu
Zdroj: OEnergetice.cz