Tokijský soud dnes nařídil čtyřem bývalým manažerům společnosti provozující jadernou elektrárnu Fukušima, kterou zničila vlna tsunami v roce 2011, aby zaplatili 13 bilionů jenů (2,2 bilionu korun) a uznal je odpovědnými za havárii elektrárny, informovala agentura AP. Jedná se o nejvyšší kompenzaci, jaká kdy byla v Japonsku v rámci soudního sporu nařízena.
Soud rozhodl, že za havárii Fukušimy zodpovídá bývalé vedení provozovatele
13. červenece 2022 22:45
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/jaderne-elektrarny/soud-rozhodl-ze-za-havarii-fukusimy-zodpovida-byvale-vedeni-provozovatele
Zdroj: OEnergetice.cz