Spotřeba pohonných hmot v sektoru silniční dopravy by měla již v této dekádě dosáhnout svého vrcholu a následně začít klesat. Pokud se však neobjeví nějaká průlomová technologie nebo nebudou zavedeny nové podpory pro „čistá“ paliva, poklesne do roku 2050 spotřeba pouze zhruba na polovinu. Vyplývá to z výhledu analytiků z BloombergNEF (BNEF).
BNEF: Spotřeba pohonných hmot začne do 5 let klesat. V roce 2050 bude poloviční
15. červenece 2022 6:45
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/cista-mobilita/bnef-spotreba-pohonnych-hmot-zacne-5-let-klesat-roce-2050-bude-polovicni
Zdroj: OEnergetice.cz