Společnosti Ontario Power Generation (OPG) a X-energy podepsaly pracovní rámec a dohodu o hledání příležitostí dekarbonizace průmyslu vyžadujícího vysoké teploty médií. Novým zdrojem energie by v těchto oblastech mohl být vysokoteplotní reaktor Xe-100. Podle dohody mezi společnostmi OPG a X-energy budou obě společnosti vyhledávat příležitosti nasazení reaktorového konceptu Xe-100 v průmyslových zařízeních v kanadské provincii Ontario.
Modulární reaktor Xe-100 by mohl pomoci s dekarbonizací energeticky náročného průmyslu
23. červenece 2022 10:30
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz