Olomoucký magistrát kvůli velkému suchu zakázal na území obcí Bohuňovice, Bělkovice-Lašťany a Dolany odebírat povrchovou vodu z Trusovického a Dolanského potoka k zalévání zahrad, sportovišť, napouštění bazénů či umývání automobilů. Omezení má přispět k ochraně vodních živočichů, které výrazný nedostatek vody vážně ohrožuje. Nařízení platí do 30. září. ČTK informaci získala z vyhlášky, která byla zveřejněna na úřední desce magistrátu. Podobné opatření nedávno vydala radnice ve Šternberku na Olomoucku, která zakázala ve městě a více než dvou desítkách okolních obcí odebírat povrchovou vodu ze všech vodních toků a ploch.
Olomoucký magistrát kvůli suchu zakázal odebírat vodu ze dvou potoků
3. srpna 2022 0:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomoucky-magistrat-kvuli-suchu-zakazal-odebirat-vodu-ze-dvou-potoku
Zdroj: Ekolist.cz