Elektrárna Chvaletice se obrátila na Ústavní soud s žádostí o obnovení platnosti výjimky z emisních limitů na rtuť a oxidy dusíku. V tiskové zprávě to uvedlo Hnutí Duha bojující za zdravé životní prostředí. Stížnost míří na rozhodnutí olomoucké pobočky ostravského krajského soudu, který platnost výjimky pozastavil, když přiznal odkladný účinek žalobě ekologických organizací a místních spolků. Přijetí stížnosti ČTK potvrdila mluvčí Ústavního soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.
Elektrárna Chvaletice žádá u Ústavní soud o obnovení platnosti výjimky z emisních limitů
25. srpna 2022 19:15
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz