Pro znalého elektrotechnika je odpověď známá. Naopak pro investora je tato otázka paprskem na konci tunelu. Pokud dostává zamítavé odpovědi, dožaduje se citace norem doporučující způsoby uložení a myšlenky se vzdát nechce. Jak to vysvětlíte? Pouze poukázáním na pasáž hovořící, že pro elektrická vedení nelze použít komínů? Vůbec nejde o ojedinělý případ. Jen v letošním roce se v souvislosti s fotovoltaickými systémy objevilo několik desítek návrhů na uložení vedení do podobných nevyužitých prostorů. Jak to investorovi vysvětlit prakticky bez odkazování na předpisy?
Jak kotvit chráničku uloženou vertikálně?
31. srpna 2022 0:30
Energie
Zdroj: Elektrika.cz