Berlín 1. září (zpravodaj ČTK) – Německo si ke čtyřem terminálům pro zkapalněný zemní plyn (LNG) pronajme ještě pátý. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství v Berlíně, podrobnosti chce šéf resortu Robert Habeck sdělit odpoledne. Díky terminálům na LNG chce Německo nahradit nejisté dodávky plynu z Ruska, a stát se tak na ruských energetických surovinách nezávislé.
Německo si ke čtyřem terminálům na zkapalněný zemní plyn pronajme ještě pátý
1. září 2022 13:30
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/nemecko/nemecko-si-ke-ctyrem-terminalum-na-zkapalneny-zemni-plyn-pronajme-jeste-paty
Zdroj: OEnergetice.cz