Ministerstvo životního prostředí vydává novelu emisní vyhlášky, která umožní během vyhlášených mimořádných stavů v energetice provozovat také zdroje dodávající teplo a elektřinu, které by za normálních okolností musely být závěrem letošního roku odstaveny nebo by jejich provoz byl možný pouze po omezený čas. Díky tomu by se mělo ušetřit přibližně 200 milionů kubíků zemního plynu, které mohou využít domácnosti. Vyhláška vyjde ve Sbírce zákonů 5. září 2022 a platit začne o den později.
MŽP mění emisní vyhlášku. Teplárny a elektrárny díky novele ušetří zemní plyn
1. září 2022 16:30
Politika
Celý článek: https://www.mzp.cz/cz/news_20220901-MZP-meni-emisni-vyhlasku-Teplarny-a-elektrarny-diky-novele-usetri-zemni-plyn
Zdroj: MŽP ČR