erlín 13. září (zpravodaj ČTK) - Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku dovozní kapacitu na nahrazení ruského plynu
13. září 2022 14:15
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/nemecko/scholz-nemecko-bude-mit-do-konce-pristiho-roku-nahradni-kapacitu-za-rusky-plyn
Zdroj: OEnergetice.cz