Správa Národního parku Šumava (NPŠ) vede správní řízení s městem Kašperské Hory kvůli hospodaření jeho firmy Kašperskohorské městské lesy s.r.o. (KML). Vydala předběžné opatření, které KML nařizuje nepoškozovat přírodu v parku. Podle ochranářů i občanských spolků nastala v srpnu podél Pěnivého potoka pod Zhůřím devastace lesů i vodních toků. Zmíněná oblast je v přírodě blízké zóně NPŠ, kde je ochrana přírody druhá nejpřísnější. Správa teď provádí šetření na místě, řekl ČTK mluvčí NPŠ Jan Dvořák. Starostka města uvedla, že KML hospodaří stejně jako v minulých letech. Podle ní je však letos víc kůrovce i deště, ale vyjeté koleje i cesty v lesích podnik opravuje.
Šumavský park vede řízení s Kašperskými Horami kvůli hospodaření v lesích
21. září 2022 1:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sumavsky-park-vede-rizeni-s-kasperskymi-horami-kvuli-hospodareni-v-lesich
Zdroj: Ekolist.cz