Na mezinárodní konferenci v Praze se 22. září 2022 sešli zástupci průmyslu, odpadářů, ministerstev, českých i evropských zákonodárců. ,,Segment využití odpadů nabízí v dnešní krizi mnohá řešení. Je ale nutné omezit stále masivní skládkování a nastavit čitelný a dlouhodobě stabilní rámec a podmínky pro investice do recyklace a energetického využití odpadu," zaznělo hned v úvodu mezinárodní konference od Michala Stiebera z České asociace oběhového hospodářství (ČAObH), která konferenci pořádala spolu s Evropskou asociací odpadářských firem (FEAD). Konference v příspěvcích řečníků a diskusích panelistů ukázala, z jak rozdílných světů pocházejí ambiciózně, ale především nekoncepčně nastavené cíle v oblasti klimatu na straně jedné a aktuální ekonomicko-energetická krize na straně druhé. Ze světa před válkou na Ukrajině, a po jejím vypuknutí. Ve třech blocích Energetika, Recyklace a Ekonomika & klima přinesla konference mnohá logická řešení v oblasti využití odpadů, recyklace a energetických úspor. Zároveň jasně zaznělo, že v žádném případě nelze rezignovat na ochranu klimatu. ,,Není možné, abychom po nedávném vybojování moderního ,,protiskládkového" odpadového zákona byli paradoxně svědkem masivního ukládání využitelných surovin na skládky. Právě teď, v současné krizi, kdy máme naopak tyto suroviny o to více využívat," kritizovat stále vzkvétající skládkařský byznys Michal Stieber. Jaké jsou hlavní závěry z konference podle tematických bloků? EnergetikaTam, kde se v současných podmínkách nevyplácí […]
Článek Vyšší energetická a surovinová bezpečnost vs. evropské cíle se nejdříve objevil na Obaly 21.
Vyšší energetická a surovinová bezpečnost vs. evropské cíle
25. září 2022 22:45
Recyklace
Zpětný odběr
Zdroj: obaly21