Třeboňští rybáři dnes ráno zahájili výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Po dvouleté covidové pauze budou součástí doprovodné akce. Letošní výnos z výlovu bude pod pětiletým průměrem, rybáři čekají z Rožmberka 100 tun ryb, meziročně o padesát tun méně. Lidé si mohou kapry na místě koupit, kilogram za 119 korun. ČTK to řekl předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha. V posledních letech před koronavirovou epidemií jezdilo na výlov přes 50 000 lidí. Výlov potrvá do 9. října.
Začal výlov rybníka Rožmberk, výnos bude pod pětiletým průměrem
7. října 2022 10:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zacal-vylov-rybnika-rozmberk-vynos-bude-pod-petiletym-prumerem
Zdroj: Ekolist.cz