Třináct tisíc lidí podepsalo petici za ochranu lužních lesů na soutoku Moravy a Dyje. Oblast už desítky let trpí kvůli lesnímu hospodaření. Ekologičtí aktivisté proto žádají ministryni životního prostředí a vládu, aby na Soutoku vyhlásila síť maloplošných chráněných území a posléze i chráněnou krajinnou oblast. Vláda přitom podle programového prohlášení chce v oblasti vyhlásit národní park.Všechny díly podcastu Natura můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Konstelace pro záchranu Soutoku je teď ideální, věří aktivisté
18. června 2022 9:45
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz