Domácnosti se na celkové konečné spotřebě energií v Česku dlouhodobě podílejí řádově 30 procenty. Čtyři pětiny veškeré energie spotřebují na vytápění a ohřev vody, zbývající část tvoří spotřeba na osvětlení, vaření, chlazení a ostatní koncové užití. Vyplývá to z výsledků šetření Energo 2021 zaměřeného na zmapování struktury spotřeby paliv a energií v domácnostech.
Dvě třetiny spotřeby energie domácností padnou na vytápění
24. října 2022 9:01
Firmy, CSR
Celý článek: https://www.prumyslovaekologie.cz/info/dve-tretiny-spotreby-energie-domacnosti-padnou-na-vytapeni
Zdroj: Průmyslová ekologie