Před 35 lety vznikla dosud nejúspěšnější smlouva na ochranu životního prostředí - Montrealský protokol o látkách, které poškozují ozonovou vrstvu, ke kterému se připojilo 197 zemí světa. Na zasedání smluvních stran v Montrealu od 31. října do 4. listopadu tak vznikla příležitost k diskusi na vysoké úrovni o tom, co se smluvním stranám povedlo a jak musíme pokračovat, aby byl život na Zemi bezpečnější.
Experti v Montrealu: Ozonová vrstva se obnovuje, teď musíme řešit klimatickou krizi
8. listopadu 2022 20:30
Firmy, CSR
Zdroj: Průmyslová ekologie