Přijetím takzvaného Kjótského protokolu o snížení emisí plynů způsobujících tzv. skleníkový efekt skončila před 25 lety, 11. prosince 1997, konference OSN o změnách podnebí. Tento dokument určil závazné limity pro snižování emisí, ovšem neratifikovaly ho USA a k závazku snižování emisí se nepřipojily ani Čína nebo Indie. Podle dokumentu, který vstoupil v platnost v roce 2005, poté, co jej rok předtím ratifikovalo Rusko, měly být v letech 2008 až 2012 sníženy celkové světové emise oxidu uhličitého a dalších skleníkových plynů v průměru o 5,2 procenta v porovnání s rokem 1990.
Kjótský protokol odstartoval před 25 lety snahy o snížení emisí
11. prosince 2022 1:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kjotsky-protokol-odstartoval-pred-25-lety-snahy-o-snizeni-emisi
Zdroj: Ekolist.cz