Do Dánska z Islandu míří norci pro obnovu chovu těchto zvířat. Od příštího roku mohou kožešinové farmy obnovit provoz. Premiérka Mette Frederiksenová předloni v listopadu nařídila všechny norky v zemi utratit s odůvodněním, že v těchto malých šelmách mutuje koronavirus a přenáší se na lidi, připomíná agentura DPA.
Do Dánska míří z Islandu norci pro obnovu chovů vybitých kvůli koronaviru
12. prosince 2022 16:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-danska-miri-z-islandu-norci-pro-obnovu-chovu-vybitych-kvuli-koronaviru
Zdroj: Ekolist.cz