Téměř o čtvrtinu klesla letos v listopadu meziročně spotřeba plynu v síti firmy EG.D z energetické skupiny E.ON. Podobný je pokles spotřeby plynu za celé Česko od října, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Podle skupiny E.ON je listopadové snížení spotřeby hlavně výsledkem úspor domácností a firem, protože teplota byla v tomto měsíci letos podobná jako loni či předloni. Vláda apeluje na lidi i podniky, aby šetřili energiemi kvůli nynější krizi, kdy výrazně rostou ceny energií a hrozí problémy s dodávkami fosilních paliv.
V síti E.ON klesla v listopadu spotřeba plynu meziročně skoro o čtvrtinu
15. prosince 2022 11:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-siti-e.on-klesla-v-listopadu-spotreba-plynu-mezirocne-skoro-o-ctvrtinu
Zdroj: Ekolist.cz