Ministerstvo životního prostředí zrušilo stanovisko zlínského krajského úřadu, podle kterého nebude mít plánovaná rychlostní silnice R49 v budoucnu významný dopad na chráněná území soustavy Natura 2000. Ministerstvo se domnívá, že stavba silnice může ohrozit migraci některých chráněných druhů šelem. Jde o další úspěch ekologických organizací a místních občanů, komentoval rozhodnutí Miroslav Kutal z Hnutí Duha, které ministerstvu podnět k prošetření podalo.
R49 může podle MŽP ohrozit migraci chráněných šelem
10. prosince 2009 12:00
Obecné
Celý článek: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2208822
Zdroj: Ekolist.cz