Německý astrofyzik Domainko odhaduje, že za poslední miliardu let Zemi pravděpodobně zasáhl gama záblesk z blízké hvězdokupy, kde vznikl srážkou neposedných hvězd. Je tu souvislost s masovým vymíráním v ordoviku?
Sežehl Zemi gama záblesk z hvězdokupy?
10. ledna 2012 9:27
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6076
Zdroj: Osel.cz