To, že se z opuštěných lomů, hald či pískoven stávají místa s bohatou přírodou, není pro přírodovědce tajemstvím. "Když se však seznámili s celkovými počty nalezených druhů, doslova užasli," píše geolog Václav Cílek v Respektu. V nejnovějším vydání týdeníku představuje výsledky ojedinělého projektu, na němž v uplynulých pěti letech pracoval tým 14 přírodovědců vedený Tomášem Gremlicou z Ústavu pro ekopolitiku. Badatelé zkoumali celkem 84 opuštěných lomů, pískoven, hnědouhelných výsypek a dalších místa po celé republice.
Nejcennější příroda může být podle nové studie ve starých lomech
16. ledna 2012 14:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejcennejsi-priroda-muze-byt-ve-starych-lomech-uvadi-studie
Zdroj: Ekolist.cz