Hrozba hypertenze se dnes zažehnává různými způsoby. Například tabletou nitroglycerinu pod jazyk, která působí prostřednictvím oxidu dusnatého, jindy polykáním angiotenzin konvertujícího enzymu (ACE). Případně volíme kombinaci s blokátory, ať už beta či alfa, a většinou to sichrujeme diuretiky. Preventivně pak bereme antioxidanty. Britští vědci přišli s kacířskou myšlenkou - léčbou pomocí oxidantů.
Oxidanty - noví strážci krevního tlaku
20. ledna 2012 9:36
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6088
Zdroj: Osel.cz