Přibývání obézních lidí by mohlo mít na světové zdroje dopad srovnatelný s nárůstem počtu obyvatel planety o jednu miliardu. Uvádí se to ve studii zveřejněné v časopise BMC Public Health. Z jejích statistických údajů vyplývá, že ačkoli Severoameričané tvoří co do počtu jen šest procent světové populace, z kil spojených s obezitou na sobě nesou více než třetinu.
Obezita vyčerpává planetu stejně jako růst počtu obyvatel, tvrdí studie
24. června 2012 0:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obezita-vycerpava-planetu-stejne-jako-rust-poctu-obyvatel-tvrdi-studie
Zdroj: Ekolist.cz