V Praze je v těchto dnech několik set ekonomů, kteří se
zabývají životním prostředím. Mezi nimi je i profesor univerzity v
americkém YaleViliam Nordhaus.Velký ohlas nedávno vzbudil jeho článek s
názvem Proč se klimaskeptikové mýlí.
Polemizuje se skupinou vědců,
kteří z jeho výpočtů vyvodili, že je třeba odsunout opatření proti
změně klimatu za rok 2050. Mimo jiné s jejich tvrzením, že oxid uhličitý
planetě tolik neškodí. A že zatím kvůli němu nemusíme svazovat byznys
tak přísnými emisními opatřeními.
Ekonom Wiliam Nordhaus pro Rádio Česko: Dobrou zbraní proti změnám klimatu je uhlíková daň
2. červenece 2012 10:17
Klimatická změna
Celý článek: http://www.zmenaklimatu.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=761&Itemid=
Zdroj: Změna klimatu