Desítky německých měst od 1. ledna 2013 zpřísnily pravidla nízkoemisních zón, jež omezují vjezd automobilů nejvíce znečišťujících ovzduší. Regulace se vztahuje na osobní i nákladní vozy a povinnost opatřit si příslušnou emisní plaketu pro vjezd do těchto lokalit mají i čeští řidiči. Změna pravidel se týká mimo jiné řady významných center, jako jsou Kolín nad Rýnem, Karlsruhe, Dortmund, Duisburg, Halle nebo Magdeburg. ČTK o tom řekl Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví, které sídlí v Plzni.
Německo od Nového roku zpřísnilo pravidla nízkoemisních zón ve městech
2. ledna 2013 12:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-od-noveho-roku-zprisnilo-pravidla-nizkoemisnich-zon-ve-mestech
Zdroj: Ekolist.cz