Čínská metropole Peking je již několik dní zahalená do hustého smogu a hodnoty škodlivin v ovzduší jsou nejvyšší v historii měření. Koncentrace polétavého prachu ve vzduchu mnohonásobně převyšují normu. Lidé nevycházejí na ulici a budovy se ztrácejí v hustém smogovém oparu. Čínské hlavní město kvůli silnému smogu vyhlásilo částečný zákaz provozu vládních vozidel.
Smogová situace v Pekingu dosáhla rekordně nebezpečných hodnot, nesmí jezdit vládní vozidla
14. ledna 2013 11:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz