Situace v oblasti ochrany životního prostředí v příhraničních oblastech České a Polské republiky je obdobná. Podíl znečišťujících látek i jejich zdrojů je přibližně stejný, v obou státech vedou v podílu znečištění ovzduší domácnosti. Zásadní cestou pro řešení kvality ovzduší je proto společný přístup k čerpání evropských finančních prostředků v nadcházejícím plánovacím období let 2014 - 2020. V Ostravě se na tom včera shodli ministři životního prostředí obou států Tomáš Chalupa a Marcin Korolec.
Česko a Polsko zažívá restart spolupráce v oblasti zlepšování ovzduší, oba státy chtějí společný postup při získávání evropských dotací
25. ledna 2013 9:27
Politika
Zdroj: MŽP ČR