Všechny nebytové objekty ve Francii budou muset od 1. července zhasínat na noc světla, aby se šetřila energie a snížilo takzvané světelné znečištění životního prostředí. Potvrdilo to ve středu francouzské ministerstvo ekologie, udržitelného rozvoje a energetiky, které nové opatření připravilo loni v listopadu. Nařízení se netýká pouličního veřejného osvětlení.
Francie bojuje proti světelnému znečištění povinnými zhasínáním. Chalupa to označil za "tmářství"
2. února 2013 3:37
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz