Poslanci ve druhém čtení projednali novelu zákona o odpadech, která upravuje možnost využití peněz vybraných z registračních poplatků vozidel. Pozměňovací návrh omezuje využití poplatku pouze na jeho původní účel, kterým je podpora sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Ministr Tomáš Chalupa tím plní slib z roku 2011, že zhruba 1,5 mld. korun z poplatků bude využito jednorázově a jednoúčelově pouze na pokrytí akutního deficitu programu Zelená úsporám.
Poslanecká sněmovna ve druhém čtení projednala pozměňovací návrh na využití registračních poplatků z vozidel
5. února 2013 18:27
Politika
Zdroj: MŽP ČR