Nedotovaná výroba elektřiny vychází levněji z větru než z nových uhelných nebo plynových elektráren. Podle studie firmy Bloomberg to platí v Austrálii, kde se sice odvádí uhlíková daň, ale i bez ní dokáží větrníky vyrobit energii levněji než elektrárny na spalováním fosilních paliv.
Nové elektrárny vyrábí elektřinu levněji z větru než z uhlí, říká finanční studie
14. února 2013 4:07
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz