Ceny povolenek na vypouštění emisí oxidu uhličitého (CO2) by měly vzrůst na takovou úroveň, aby na základě obchodu s nimi bylo možné investovat do nových technologií. Na Pražském evropském energetickém fóru to řekl ředitel Public Affairs energetické společnosti ČEZ Ivo Hlaváč. Stažení části povolenek z trhu, které navrhla Evropská komise, je podle něj jen prvním krokem, po kterém musí následovat další.
ČEZ chce zvýšit cenu emisních povolenek. Jinak prý není možné investovat do nových technologií
17. února 2013 4:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cez-vyzyva-ke-zvyseni-cen-emisnich-povolenek-2
Zdroj: Ekolist.cz