Pokud dbáme na doporučení dětských lékařů, pak se řídíme tím, že lepek v tom, čím přikrmujeme své ratolesti, nemá lepek co dělat a bychom jim tím jen zvyšovali riziko vzniku onemocnění zvané celiakie. Nejspíš ale děláme chybu. Podle výsledků nové švédské studie tomu je přesně naopak. Zvykat kojence na tento protein obsažený v obilovinách již během prvních 4 měsíců jim riziko vzniku nevyléčitelného onemocnění snížuje nejméně o čtvrtinu.
S glutenem u kojenců tomu je nejspíš jinak, než tvrdí pediatři
20. února 2013 11:47
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6736
Zdroj: Osel.cz