Jedním z nejčastěji využívaných diagnostických radiofarmak je radioizotop technecium 99m, které vzniká rozpadem radioizotopu molybdenu 99. Pro jeho produkci se v současné době využívají výzkumné jaderné reaktory. Těch ovšem ve světě ubývá a tak je výroba tohoto důležitého radiofarmaka ohrožena. Jednou z možností, jak reaktory nahradit, je přímá produkce technecia 99m na urychlovači. Pro tuto možnost je však třeba provést ještě řadu důležitých výzkumných prací.
Výroba jednoho z nejčastěji využívaných radiofarmak ohrožena
21. února 2013 0:47
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6738
Zdroj: Osel.cz