V článku „Stavím dům z pórobetonu (ytongu, hebelu) – jaká okna vybrat ...?“, uveřejněném 21. 1. 2013 na tzb-info.cz se říká, že stěna z pórobetonu zateplená polystyrenem se chová jako vlhkostní perpetuum mobile: v zimě nasákne z interiéru vlhkost, která, i když v létě vysychá do interiéru, většinou stejně všechna vyschnout nestihne. Tento příspěvek ukazuje, že zateplený dům z pórobetonu v zimě vlhkost nenasakuje, nebo jen bezvýznamně. A že jej lze osadit jakýmikoliv kvalitními okny.
Výstavba z pórobetonu, výstavba bez hranic
1. března 2013 0:07
Ekologické stavění, bydlení
Vytápění, zateplení
Celý článek: http://stavba.tzb-info.cz/cihly-bloky-tvarnice/9608-vystavba-z-porobetonu-vystavba-bez-hranic
Zdroj: TZB-info.cz