V Evropě přibývá projektů na výstavbu geotermálních elektráren, které využívají tepelnou energii zemského nitra. Loni jich bylo v provozu 62, z toho 48 v zemích Evropské unie, a dohromady vyrobily 11,4 terawatthodiny elektřiny. V současnosti je ale v různém stupni rozpracování dalších 100 projektů na elektrárny a do roku 2016 by měl jejich výkon podle Rady pro geotermální energii v Evropě (EGEC) vzrůst téměř o 80 procent.
V Evropě přibývají geotermální elektrárny, loni vyrobily 11,4 TWh
7. března 2013 10:58
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-evrope-pribyvaji-geotermalni-elektrarny-loni-vyrobily-11-4-twh
Zdroj: Ekolist.cz