Do Národního parku Podyjí na Znojemsku se možná vrátil po zhruba deseti letech rys ostrovid. Odborníci si tím nejsou stoprocentně jisti. Zvíře podobné rysovi zahlédl turista loni na Silvestra ve skalnaté rokli u Nového Hrádku. Lesníci nedaleko našli stopy podobné rysím. Pokud šlo skutečně o tuto kočkovitou šelmu, patrně jen Podyjím procházela, řekla ČTK Lenka Reiterová ze správy parku. Národní park je podle vědců příliš malý na to, aby se v něm rys usadil natrvalo.
Po deseti letech se v Podyjí zřejmě objevil rys ostrovid
12. března 2013 11:03
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-deseti-letech-se-v-podyji-zrejme-objevil-rys-ostrovid
Zdroj: Ekolist.cz