Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) poslal k projednání vládě návrh zákona o vyhlášení Národního parku Šumava. V připomínkovém řízení byl od loňského srpna. Podle Jaromíra Bláhy z Hnutí Duha však doznal pouze kosmetických změn. "Všechny zásadní výhrady trvají," řekl Bláha ČTK. Ve Sněmovně je v současnosti také kontroverzní návrh Plzeňského kraje. Oba návrhy zákona podle kritiků zredukují oblasti ponechané přírodě.
Chalupův zákon o Šumavě jde na vládu, podle aktivistů je stále špatný
24. března 2013 9:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chalupuv-zakon-o-sumave-jde-na-vladu-podle-aktivistu-je-stale-spatny
Zdroj: Ekolist.cz