Máme velké obavy, že v důsledku zákona předloženého ministrem životního prostředí dojde k úpadku dosud přísně chráněných částech národního parku a k rozsáhlému kácení. To píše více než sedmdesát ředitelů národních parků, ředitelů vědeckých a dalších odborných institucí z celé Evropy Tomáši Chalupovi. Podle vědců nový zákon povede ke škodám, jejichž náprava bude trvat desítky let. Dopis napsaný v listopadu zveřejnilo Hnutí Duha v úterý.
Vědci píší Chalupovi: Nepodkopávejte ochranu přírody na Šumavě
2. dubna 2013 18:52
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/evropsti-vedci-pisi-chalupovi-nepodkopavejte-ochranu-prirody-na-sumave
Zdroj: Ekolist.cz