V přepadu dalešické přehrady uvízl zkraje týdne chráněný bobr evropský. Ven mu pomohli ochránci ze Stanice Pavlov. Mladý samec byl v dobrém zdravotním stavu, proto mohl být vypuštěn do přírody, řekl dnes ČTK ředitel stanice Zbyšek Karafiát. Podle něj se přepad stává každoročně nebezpečnou pastí nejen pro migrující bobry, a měl by být zajištěn. Podle firmy ČEZ, která nádrž provozuje, to technicky nejde.
V přepadu dalešické přehrady uvízl bobr, lidé mu pomohli
10. dubna 2013 14:22
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prepadu-dalesicke-prehrady-uvizl-bobr-lide-mu-pomohli
Zdroj: Ekolist.cz