V posledních deseti letech se fotovoltaika z okrajového oboru dostala doslova na výsluní. Paradoxně by to nebylo možné bez energie z fosilních zdrojů, které byly nutné pro zpracování materiálu a výrobu fotovoltaických systémů. Podle Stanfordské univerzity toto období brzy skončí a fotovoltaika bude celosvětově vyrábět tolik energie, že nebude závislá na fosilních zdrojích.
Fotovoltaika splácí svůj dluh za používání fosilních zdrojů. Brzy bude čistou energií
15. dubna 2013 1:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz