Německo v loňském roce vyvezlo více elektřiny než v posledních čtyřech letech. A to i přes to, že uzavřelo osm jaderných elektráren. Spolkový statistický úřad začátkem dubna 2013 uvedl, že v roce 2012 bylo do Německa z evropských sítí importováno celkem 43,8 TWh a exportováno 66,6 TWh.
Německo i přes ústup od jádra exportuje nadbytečnou elektřinu
16. dubna 2013 4:10
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-i-pres-ustup-od-jadra-exportuje-nadbytecnou-elektrinu
Zdroj: Ekolist.cz