Lidé nebudou muset ve správním řízení žádat o povolení pokácet stromy, které se nacházejí na jejich oplocených zahradách. Ministerstvo životního prostředí připravilo novelu vyhlášky o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, která zásadně zvolňuje přístup ke kácení dřevin v soukromých zahradách s výjimkou památných stromů, zpřísňuje však podmínky pro kácení alejí. Podle ekologických aktivistů z nevládní organizace Arnika jde ale o legislativní paskvil, který ve skutečnosti umožní vykácet bez povolení i velmi významnou veřejnou zeleň.
Nová pravidla umožní kácení stromů na zahradě bez povolení, aktivisté návrh kritizují
18. dubna 2013 13:02
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz