Zřejmě ano. Pokud se zastaví planetární dynamo a za nějaký čas se vypne magnetické pole planety, její atmosféru i povrch zasáhne hvězdný vichr v plné síle.
Mohl by obyvatelné planety zahubit chabý magnetický štít?
18. dubna 2013 17:30
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=6857
Zdroj: Osel.cz