Nízkoemisní zóny fungují třeba v sousedním Německu celkem dobře již od března 2007 a tak Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) podalo návrh na jejich zavedení i ve městech a obcích v ČR. Vláda prováděcí předpis umožňující českým obcím se zhoršenou kvalitou ovzduší zřízení nízkoemisních zón nedávno schválila.
Nízkoemisní zóny: Centra měst se mohou uzavřít starým autům
23. dubna 2013 8:00
Obecné
Celý článek: http://www.nazeleno.cz/doprava/emise/nizkoemisni-zony-centra-mest-se-mohou-uzavrit-starym-autum.aspx
Zdroj: Nazeleno