Středočeští krajští úředníci nesouhlasili s vyhlášením Národního parku Křivoklátsko už před třemi lety. Názor změnili po zásahu bývalého hejtmana Davida Ratha, který vyhlášení národního parku podporoval. Novinářům to řekl hejtman Josef Řihák (ČSSD), který se dnes sešel s odpůrci zřízení parku na chatě Emilovna na Křivoklátsku. Středočeský kraj nedávno vydal nesouhlasné stanovisko ke vzniku národního parku, který naopak obhajuje ministerstvo životního prostředí. Návrh zákona o zřízení národního parku by měl jít za několik měsíců do vlády.
Kraj Národní park Křivoklátsko nechce. A prý ani nikdy nechtěl
10. května 2013 10:32
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rihak-urednici-nechteli-np-krivoklatsko-uz-pred-tremi-lety
Zdroj: Ekolist.cz