Velkých šelem v Beskydech ubývá. Hlavním problémem je podle ochránců přírody pytláctví. Mapování na přelomu února a března ukázalo, že zde žije asi deset rysů a tři vlci, výskyt medvěda se podle stop prokázat nepodařilo, informovala ČTK Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Loni ochranáři našli stopy pěti vlků, pohyb medvěda zaznamenaly fotopasti.
Velkých šelem v Beskydech ubývá, problémem je hlavně pytláctví
14. května 2013 4:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/velkych-selem-v-beskydech-ubyva-problemem-je-hlavne-pytlactvi
Zdroj: Ekolist.cz