Před více než stoletím zmizeli z afrického Mosambiku vinou lovců všichni nosorožci. Před pár lety se je podařilo do země vrátit, netrvalo však dlouho a kriticky ohrožené zvíře je opět na pokraji vyhynutí, píše agentura AP. Pytláci jejich rohy ve velkém prodávají do Asie a nečeká je za to žádný velký trest: zabití volně žijících zvířat a obchodování s částmi jejich těl je totiž v zemi považováno jen jako přestupek.
V Mosambiku vyhubili nosorožce, nejspíš už žádný nezbyl
17. května 2013 10:28
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-mosambiku-vyhubili-nosorozce-nejspis-uz-zadny-nezbyl
Zdroj: Ekolist.cz